KONTAKTA OSS

Biljettfrågor och info kring kommande konserter
Dagtid: 0709-20 58 04 kulturkvarteret@musikisyd.se 
En timme före evenemang är Biljettkassan öppen: 0709–20 58 23 


Bokning av våra salar för konsertverksamhet
Helen Ortman • 0709–20 58 83 • helen.ortman@musikisyd.se


Bokning av våra salar för konferenser och möten
Emma Eriksson • 0708–20 58 34 • emma.eriksson@musikisyd.se


Café & Bistro/boka bord
044-20 58 88 • cafebistro@musikisyd.se


Musik i Syd
(växel)
044-20 58 80 • kulturkvarteret@musikisyd.se


Stadsbiblioteket
(reception)
044–13 67 10 • biblioteket@kristianstad.se


Postadress

Kulturkvarteret Kristianstad
Kanalgatan 30
291 34 Kristianstad


Medarbetare

Verksamhetschef/Kulturkvarteret
Helen Ortman • 0709–20 58 83 • helen.ortman@musikisyd.se


Produktionskoordinator
Karin Carlqvist (föräldraledig) • karin.carlqvist@musikisyd.se
Emma Eriksson • 0708–20 58 34 • emma.eriksson@musikisyd.se


Projektkoordinator Ung Kraft

André Rannek • 0703-20 58 59 • andre.rannek@musikisyd.se


Programansvarig/Stadsbiblioteket

Eva Fridlund • 0733–13 67 12 • eva.fridlund@kristianstad.se


Tekniker

Mikael Myhr • 0708–38 53 32 • mikael.myhr@musikisyd.se
Fredrik Kronbäck • 0708–21 68 30 • fredrik.kronback@musikisyd.se


Kommunikatör

Louise Jennfors • 0709–20 58 10 • louise.jennfors@musikisyd.se


Restaurangansvarig/Café & Bistro

Ulrika Carlqvist • 0703–20 58 57 • ulrika.carlqvist@musikisyd.se

 


Hitta till Kulturkvarteret

Klicka på kartan och du kommer till Google Maps där du också kan hämta vägbeskrivning från din startpunkt.

Parkering:

HCP-platser finns längs med gatan i anslutning till båda entréerna och är tydligt skyltade. För övrig parkering hänvisar vi till Galleria Boulevards parkeringshus alternativt parkeringar längs Föreningsgatan (Bibliotekstorget) och Österlånggatan (längs med gamla fängelset).