KONTAKT

Postadress
Kulturkvarteret Kristianstad
Kanalgatan 30
291 34 Kristianstad

Kulturkvarteret/Musik i Syd
044-20 58 80 • kulturkvarteret@musikisyd.se

Kulturkvarteret/Stadsbiblioteket
044–13 67 10 • biblioteket@kristianstad.se


Biljettkassan på Kulturkvarteret

0709–20 58 23
Biljettkassan och våra värdar kan nås en timme innan evenemanget på telefonnumret ovan.

 


Medarbetare

Verksamhetschef/Kulturkvarteret
Helen Ortman • 0709–20 58 83 • helen.ortman@musikisyd.se

 

Produktionskoordinator/information om biljetter på Kulturkvarteret (dagtid)
Emma Eriksson • 0708–20 58 34 • emma.eriksson@musikisyd.se
Karin Carlqvist • 0709-20 58 04 • karin.carlqvist@musikisyd.se


Programansvarig/Stadsbiblioteket

Eva Fridlund • 0733–13 67 12 • eva.fridlund@kristianstad.se


Tekniker

Mikael Myhr • 0708–38 53 32 • mikael.myhr@musikisyd.se
Fredrik Kronbäck • 0708–21 68 30 • fredrik.kronback@musikisyd.se


Kommunikatör

Louise Jennfors • 0709–20 58 10 • louise.jennfors@musikisyd.se


Restaurangansvarig, Café & Bistro

Ulrika Carlqvist • 0703–20 58 57 • cafebistro@musikisyd.se


Hitta till Kulturkvarteret

Klicka på kartan ovanför till höger och du kommer till Google Maps där du också kan hämta vägbeskrivning från din startpunkt.

Parkering:

HCP-platser finns längs med gatan i anslutning till båda entréerna och är tydligt skyltade. För övrig parkering hänvisar vi till gatan Galleria Boulevard parkeringshus alternativt parkeringar längs Föreningsgatan (Bibliotekstorget) och Österlånggatan (längs med gamla fängelset)

KARTA

KARTA



Hitta till oss